کوچینگ توسعه فردی و موفقیت شغلی

زندگی شخصی و شغلی

امروزه توی خیلی جاها و خیلی از سایت ها در مورد کوچینگ می بینیم و می شنویم. اگر چه کوچینگ بعنوان مفهوم و شیوه ای جدید مطرح میشه اما سالهاست توسط بسیاری برای توسعه شخصی و شغلی مورد استفاده قرار گرفته اما به این دلیل که هدف تجاری سازی در میان نبوده، آن قدر روی کلمه کوچینگ مانور داده نشده است. به شخصه در طول مسیر شغلی و توسعه فردی خودم، اساتید، مربیان و کوچ های متعددی مرا راهنمایی و همراهی کرده اند که هیچ کدام قصد بهره برداری صرفا تجاری نداشته اند اگرچه اعتقاد دارم برای کار خوب باید پول خوب داد تا مجری کار خوب هم زندگی اش بگذرد؛ هم خودش به واسطه تامین شدن اقتصاد زندگیش بتواند بیشتر رشد کند و مطالب و آموزه های به روز بیشتری در اختیار ما قرار دهد و هم آنکه بتواند کار خودش را توسعه دهد و به عده بیشتری خدمت نماید بنابراین از این منظر برای کوچینگ و هر کار خوبی باید پول خوب هم پرداخت ولی با این مطلب مخالفم که مثل زمانی که ما ایرانیان همه دنیا را در نتورک خلاصه کردیم، روزی دیگر همه دنیا را در استارتاپ و امروز همه آن را در کوچینگ خلاصه کنیم. قطعا کوچینگ راه حل همه مسائل نیست ولی اگر از کوچ مناسب که سابقه خودشناسی داشته باشد و آموخته هایش را قبلا برای خودش پیاده سازی و زندگی کرده باشد بهره بگیریم، اتفاق خجسته و بزرگی در رشد و پیشرفت ما می تواند اتفاق بیفتد با این شرط که خودمان هم پشتکار لازم را داشته باشیم.

اعتقاد دارم هیچکس صرفا به واسطه طی یک دوره کوچینگ به یک مربی و حامی اثر گذار و دانا تبدیل نمی شود چراکه بسیاری فاکتورهای تجربی، علمی، شخصیتی و غیره لازم هستند تا شخصی بتواند دیگری را هدایت و حمایت نماید. باور دارم به ویژه در علوم انسانی هر شخص پیش از آنکه دانش و آموخته هایش را برای دیگری بکار بگیرد ضرورت دارد آنها را در زندگی خودش و برای رشد خودش پیاده سازی نماید و پس از بدست آوردن تجربه اجرایی نهایتا وارد وادی کمک به دیگران شود.

هرگام به واسطه حتی نیت خیر، علاقه و قصدی مفرط برای کمک به دیگران داریم و خودمان فراموش شده ایم، جای سوال وجود دارد که نکنه این کمک به دیگران در واقع نوعی فرار از مسائل و مشکلات خودمان است که اعتماد بنفس کافی برای درگیر شدن و حل و فصل آنها را در خود نمی بینیم.

از سویی دیگر هر گاه افرادی را دیدید که به شما قول می دهند در کوتاه مدت یا به روشی معجزه آسا با کوچینگ مسائل شما را حل خواهند کرد بدانید این مدل کسب و کار آنهاست که وعده های کوتاه مدت بدهند و پول های بزرگ بگیرند درحالی که آن دانش را اگر هم داشته باشند هرگز برای خودشان بکار نگرفته اند پس در هر صورت نمی توانند به ما کمک کنند.

مسیری که در طول بیش از یک دهه با هدایت و راهبری اساتید گرانقدر پیموده ام را بصورت محدود و به شیوه ای که تیم ما به آن اعتقاد دارد در قالب کوچینگ در ایران اجرا می کنیم. اگر به این خدمت نیاز دارید لطفا قبل از هر چیز با تیم من تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و به شما بگویند آیا اصلا برای اهداف شما کوچینگ مناسب است یا خیر و اگر مناسب است چه معیارهایی برای پذیرش مسئولیت کوچینگ شما وجود دارد. در این مسیر چند مشاور روانشناس در کنار من هستند و هر زمان ضرورت پیدا کند بیش از 10 مشاور و مربی موفقیت دیگر هم برای کمک و حمایت شما فراخوانده خواهند شد

[mvc_team_profile image_id=”6924″ memb_name=”رخــــــــســــــاره آزاد” memb_prof=”مشاور روانشناسی و مایندفولنس”]
[mvc_team_profile image_id=”8625″ memb_name=”کیارش عباس زاده” memb_prof=”مشاور و استراتژیست توسعه فردی”]
[mvc_team_profile image_id=”8633″ memb_name=”مهتاب ترکاشوند” memb_prof=”مشاور روانشناسی و طرحواره درمانگر”]
[mvc_team_profile image_id=”8635″ memb_name=”سیاوش عباس زاده” memb_prof=”مربی بین المللی بدنسازی (IFBB)”]

برای اطلاعات بیشتر با شماره 5576-8827-021 تماس بگیرید و سوالات خودتام را بصورت کوتاه بپرسید. خیلی طبیعی است که سوالات تخصصی و عمیق که نیاز به پاسخ طولانی و یا فرد پاسخ دهنده خاص دارد را لازم است نگه دارید در جلسه حضوری از خود من بپرسید.