آیا می دانیم برای هر جایگاه شغلی به چه نیرویی و با چه خصوصیاتی نیازمندیم؟

نیرو های مناسب برای هر شغل

اغلب بکار گیری بهترین ها منجر به بیشترین بهره وری نمی شود. چرا؟!

89 شرکت از 100 شرکت برتر جهان از MBTI استفاده می کنند و این در حالی است که در کشورمان افرادی که این ابزار قدرتمند و موثر را بشناسند و علم ژرف برای تحلیل و رویکرد همه جانبه به موضوعات پیش رو بر اساس این ابزار را نیز داشته باشند بسیار بسیار انگشت شمارند. البته هستند افرادی که با دانش سطحی و خوش بینی بیش از اندازه منافع سازمان و شرکتشان را با استفاده غیر اصولی و غیر حرفه ای از این ابزار به مخاطره می اندازند.

حتی برای استفاده از ساده ترین ابزارها لازم است توانایی ها، نقاط قوت و همینطور نقاط ضعف و خلاهای آن ابزار را به خوبی بدانیم مگر اینکه به دنبال ماجرا جویی و ریسک کردن به هزینه خودمان، شرکت و سازمان باشیم.

به عنوان فردی که بیزنس، کسب و کار و فضای شغلی و مدیریتی حاکم بر بازار ایران را می شناسد و در کنار آن تسلط عمیق به MBTI ، روانشناسی یونگی، آرکتایپ ها، تحلیل رفتار متقابل و سایر ابزارهای تحلیلی روانشناسی دارد، توصیه می کنم فقط در صورتی از MBTI یا هر ابزار دیگری استفاده کنید که تسلط کافی برآن داشته باشید. در غیر این صورت کمک حرفه ای بگیرید.

دانش و بینش کافی نسبت به جایگاه شغلی و خصوصیات شخصیتی (علاوه بر خصوصیات علمی و فنی) فردی که قرار است آن جایگاه را پر کند و سایر شرایط سازمان و شرکت، نقش بسیار موثر و پررنگی در مدیریت و رهبری پرسنل و همینطور رشد و موفقیت شرکت یا سازمان شما ایفا می کند.

در صورتیکه برای استخدام و انتخاب صحیح افراد با استعداد در جایگاه مناسب شغلی (بر اساس شرح شغلی مورد نظر شما) و یا سازماندهی یک تیم قدرتمند فروش و یا روابط عمومی بصورت تیم سازی (Team Building) با کارکرد خاص مورد انتظار شما (بر اساس کارکردهای شخصیتی F, T, N,S) با استفاده از ابزار بسیار معتبر MBTI نیاز به مشاوره تخصصی دارید، می توانید از طریق همین سایت درخواست خود را مطرح نمایید.

[contact-form-7 404 "Not Found"]